Sıkça Sorulan Sorular
Siparişim ne zaman gelir?

Saat 10:00'a kadar verilen siparişler aynı gün diğer siparişler 1 iş gününde kargoya teslim edilir. Bazen yoğunluğa bağlı olarak 2 iş günü olabilmektedir.

Ürün özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

Ürün görsellerinin yanı sıra renk, materyal, garanti süresi gibi detay özelliklere ürün sayfasından ve 'Ürün Açıklaması' bölümünden ulaşabilirsiniz.

Üye olmadan sipariş verebilir miyim?

Üye olmadan e-posta adresiniz ile sipariş verebilirsiniz. Üye olarak ise pek çok avantajdan yararlanabilir aynı zamanda siparişinizi takip edebilirsiniz.

Ürünleriniz garantili mi?

Ürünlerimiz resmi distribütör, ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır.

BuradaBuldun.com alışveriş yapmak güvenli mi?

BuradaBuldun alışverişleriniz esnasında en son teknolojiler ve en iyi servis sağlayıcılarla korunursunuz.

PCI DSS Nedir?
PCI (Payment Card Industry) veri güvenliği standartları (DSS); aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey (PCI SSC) tarafından kart ve kart sahibi bilgilerini korumak amacıyla belirlenmiş teknik ve operasyonel gerekliliklerdir. Standartlar, kredi kartı ile ödeme kabul eden tüm işletmeleri bağlar. Standartlarla uyumluluk ise yine konseyi oluşturan şirketler tarafından zorunlu tutulmuştur.

Kredi kartıyla alışveriş yaparken güvende miyim?
BuradaBuldun’da kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada, tarayıcınızın altında bir anahtar bulunur. Bu anahtar, tarayıcınız aracılığıyla gönderdiğiniz bilgilerin üçüncü şahıslara karşı korunacağının güvencesidir. Ayrıca BuradaBuldun'dan yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. EV SSL Güvenlik Sertifikası, McAfee Secure/PCI Compliance ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure nedir ve BuradaBuldun’da nasıl işler?
3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa için kullanılan uygulamasına 'Verified by Visa', MasterCard için olanına ise 'SecureCode' adı verilir. BuradaBuldun’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Güvenliğiniz için kredi kartı bilgilerinizin altında yer alan '3D Secure ile ödemek istiyorum' kutucuğunu işaretleyerek ödeme işlemini gerçekleştirmenizi öneririz.
 • Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi içinbankada kayıtlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olması gereklidir. • Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, HSBC, QNB Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde '3D Secure ile ödemek istiyorum' seçeneği sipariş onay sayfasında görünür.
 • 3D Secure ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde 'Siparişi Onayla' sayfasının ortasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır. Cep telefonunuza gönderilen kodu banka ekranındaki ilgili kutucuğa doğru olarak girdiğinizde siparişiniz onaylanır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.
 • Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işlemlerine hazır hale gelir.
 • '3D Secure ile ödemek istiyorum' kutucuğuna tıkladınız. Eğer hiçbir şifre sorulmadan işleminiz gerçekleşirse kredi kartınız henüz 3D uyumlu değil demektir. Ancak bu durumda yapacağınız işlem de 3D özelliğine sahip olacaktır.
 • 3D Secure ile onaylama işleminde ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, 'Siparişi Onayla' butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza kısa mesajla gönderilir. Böylece kredi kartınızın bilginiz dışında kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.
 • 3D Secure ile gerçekleştirdiğiniz siparişlerde işleminizi şifrenizle onayladığınız için siparişiniz güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede hazırlanarak adresinize teslim edilir.


3D Secure şifresini nasıl tanımlayabilirim?
3D Secure sistemine uyumlu kredi kartınızla yapacağınız ilk işlemde, onaylama sayfasında sistem sizi banka şifre tanımlama sayfasına aktarır. Bu sayfadan şifrenizi tanımladıktan sonra 3D Secure ile internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye İş Bankası kredi kartınız 3D Secure sistemine uyumlu değilse, şifre sayfası açılıp otomatik olarak kapanır. Güvenliğiniz için 3D Secure uyumlu bir kredi kartı kullanmanızı öneririz.

Teslimat adresimi değiştirebilir miyim?

Adres değişkliği talebinizi sipariş numaranız ile beraber destek@buradabuldun.com adresine e-postagöndermeniz durumunda sipariş kargoya teslim edilmediyse adres değişikliği yapılabilmektedir.

Siparişime ürün ekleyebilir miyim?

Siparişiniz kargoya verildiyse; iptal edilemediğinden almak istediğiniz ürün için yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Teslimatı tamamlanmış ürünlerde hızlı değişen stok ve tedarik koşulları nedeniyle değişim yapılamıyor. Talebinizi destek@buradabuldun.com adresine mail göndermeniz durumunda talebinizi stoklarımız dahilinde karşılayacağımıza emin olabilirsiniz.

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?
 • "Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.
 • Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz.
 • Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.
 • Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir.
 • Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.
 • İade sürecini başlatabilmek Sipariş Sorun Bildirim / Takip sayfasından bizimle iletişime geçmelisiniz.
Ürünü iade ettim, kargo takip numarasını hatırlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

"Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazamız tarafından sorgulama yapabilmesi için gerekir. İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz gerekir."

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

"Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Sipariş Sorun Bildirim / Takip sayfasından iade talebinizi takip edebilirsiniz.

İade başvurusu yaptım, iptal edebilir miyiz?

"İade talebinizi iptal etmek için; Hesabım menüsündeki Sipariş Sorun Bildirim / Takip sayfasından bize yazabilirsiniz.

İade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?

"Ürünü kargoya teslim etmeden önce, iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur."

Para iadesi ne zaman yapılır?

"Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 3 günlük bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Siparişle birlikte ödemesini yaptıysanız kargo ücreti de para iadesiyle birlikte yatırılır. Detaylı bilgi için bankanızla görüşebilirsiniz."

Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?

"Para iadesinin yerine dilerseniz hesabınıza aynı tutarda kupon tanımlanır ve dilediğiniz alışveriş için kullanabilirsiniz."

Ücret iadesi taksitle mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyıunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

"Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir.
Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz."

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
 • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
 • Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,
 • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)
 • Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)
Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Bununla birlikte, ön bilgilendirme formunda belirtilmiş olan ve ilgili mağazanın anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini müşteri öder.

Satıcının ön bilgilendirmede iade için herhangi bir kargo şirketi belirtmediği durumda ise, satıcı müşteriden iade masrafına ilişkin herhangi bir bedel talep edilemez. İade için ön bilgilendirme formunda belirtilen kargo şirketinin müşterinin bulunduğu yerde şubesinin olmaması durumunda satıcı, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın müşteriden alınmasını sağlar.

Elektronik ürünlerde Cayma Hakkı ve iade süreci nasıl kullanılır?
 • Elektronik ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.
 • Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler için servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmaz.
 • Satın alınan cep telefonuna Sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2’nci el statüsüne geçer. İlgili mevzuat gereği Cayma Hakkı kapsamında ""ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması"" gerekmektedir. Bu nedenle de Sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünler Cayma Hakkı kapsamında iade alınamamaktadır. Ayıplı vs. ürün olması halinde mağaza ile irtibata geçilmelidir. Mağaza, teknik servis raporu talep edebilir.
 • Cayma Hakkı dışında kalan 6 ila 24 ay arasındaki iade talepleri için, ürünün teknik servise gitmesi ve servis tarafından iade kararı verilmiş olması gerekir.
Resmi tatil günlerinde teslimat yapılıyor mu?

 Kargo firmaları pazar günleri hariç eve teslimat yapmaktadır.

Siparişim ben adresimde yokken gelmiş.

• Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi şubenizden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.

• 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almazsanız siparişiniz iade edilir.

Ürünler orjinal midir?

Satışa sunulan ürünlerin tümü %100 orijinaldir.

Yasa dışı olarak taklit edilmiş, üretilmiş, imal edilmiş sahte ürünlerin  satışı kesinlikle yapılmaz.

Ürünler resmi distribütör, ithalatçı veya imalatçı garantili ve faturalıdır.

İncelediğim ürünün bilgilerinin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Ürüne ait görsel ve açıklamalarda, eksik yada yanlış bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız; destek@buradabuldun.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üyelik avantajları nelerdir?

BuradaBuldun'a üye olarak pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz.

Ayrıcalık ve yenilikleri ilk siz duyarsınız.

İlgilendiğiniz ürünlere ait kampanya, indirim vb. fırsatlardan herkesten önce haberdar olursunuz.

Sadece size özel sunulan kampanyaları hesabınızdan görüntüleyebilirsiniz.

Hediye çeki kazanabilir, hediye çekiyle avantajlı alışveriş yapabilir, ihtiyacınız olan ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

'Hesabım' adımından siparişlerinizi ve talep ettiğiniz işlemlerinizi takip edebilir; kazandığınız hediye çeki ve puanları görüntüleyebilir; üyelik bilgisi güncelleme, şifre ve adres değişikliği gibi hesap ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Herhangi bir soru, görüş veya bildiriminizde müşteri hizmetlerimize kolayca ulaşırsınız.

Üyelik girişi yaptıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında görebileceğiniz “Hesabım” menüsü, BuradaBuldun’daki tüm işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz, size özel bir alandır.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır